Ενημερωτικές – επιμορφωτικές συναντήσεις στο ΕΚΦΕ Αμπελοκήπων σχετικά με το Δίκτυο “Η Χημεία είναι Παντού” (Chemistry is All Around Network)

Ο Σχολικός Σύμβουλος ΠΕ04 Κ. Καφετζόπουλος και το ΕΚΦΕ Αμπελοκήπων, προσκαλούν για  ενημερωτικές-επιμορφωτικές συναντήσεις τους καθηγητές Γυμνασίων ? Λυκείων που διδάσκουν Χημεία των σχολικών μονάδων του πίνακα που ακολουθεί. Η συμμετοχή των εκπαιδευτικών στις συγκεκριμένες συναντήσεις είναι προαιρετική.

Οι συναντήσεις θα πραγματοποιηθούν στο χώρο του ΕΚΦΕ Αμπελοκήπων (2ο Πρότυπο Πειραματικό ΓΕΛ Αθήνας, Π. Κυριακού 12, είσοδος από Φιλήμονος) με σκοπό την ενημέρωση των εκπαιδευτικών για τα αποτελέσματα των δράσεων του Ευρωπαϊκού Προγράμματος ?Chemistry is All Around Network? (Δίκτυο «Η Χημεία είναι Παντού»), στο οποίο το ΕΚΦΕ συμμετέχει ως associated partner

Θα παρουσιαστούν και θα συζητηθούν, στο πλαίσιο του προγράμματος, θέματα σχετικά με

1.  Διαδικτυακό εκπαιδευτικό υλικό

2.  Κίνητρα μαθητών για μάθηση της Χημείας