Πρόσκληση συμμετοχής στον τοπικό διαγωνισμό EUSO για 17η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Επιστημών

Σας ενημερώνουμε ότι η Πανελλήνια Ένωση Υπευθύνων Εργαστηριακών Κέντρων Φυσικών Επιστημών (ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε.) προκήρυξε και φέτος υπό την αιγίδα του ΥΠ.Π.Ε.Θ Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό για την επιλογή ομάδων μαθητών που θα συμμετάσχουν στην 17η Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών (17th European Union Science Olympiad ? EUSO 2019) που θα πραγματοποιηθεί στην Αλμάδα της Πορτογαλίας, από 4 έως 11 Μαΐου 2019.

Στο πλαίσιο αυτού του διαγωνισμού, τα Εργαστηριακά Κέντρα Φυσικών Επιστημών (Ε.Κ.Φ.Ε.) Αμπελοκήπων, Ηλιούπολης, Ν. Φιλαδέλφειας και Ομονοίας διοργανώνουν Τοπικό Διαγωνισμό που θα διεξαχθεί το Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018 από 09:00 έως 13:00 στο Ε.Κ.Φ.Ε. Ηλιούπολης και στα εργαστήρια 5ου ΓΕΛ Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης 525 & Παπαναστασίου (στάση ΜΕΤΡΟ Αλίμου).

Διαβάστε αναλυτικά την πρόσκληση.