Επισκέψεις Λυκείων στην ΣΕΜΦΕ του ΕΜΠ

Η Σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών (ΣΕΜΦΕ) του ΕΜΠ ανοίγει τις πόρτες της στους μαθητές των Λυκείων.

Την Πέμπτη 7 και Παρασκευή 8 Απριλίου 2016 διοργανώνονται εκδηλώσεις που σκοπό έχουν να παρουσιάσουν τόσο τις εγκαταστάσεις της Σχολής στην Πολυτεχνειούπολη Ζωγράφου όσο και την όλη εκπαιδευτική και ερευνητική δραστηριότητα.

Οι επισκέψεις των Λυκείων θα είναι δίωρες (09:00-11:00 ή 11:00-13:00) και θα περιλαμβάνουν παρουσίαση της Σχολής, επιστημονικές ομιλίες καθώς και επίδειξη εργαστηριακών ασκήσεων.

Η δίωρη επίσκεψη μπορεί να παραταθεί κατά μία ώρα (11:00-12:00 ή 10:00- 11:00) με επίσκεψη της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του ΕΜΠ.

Για την καλύτερη οργάνωση των επισκέψεων, παρακαλούμε να δηλώσετε την συμμετοχή σας στην ιστοσελίδα.

Για περισσότερες πληροφορίες για τις «ανοιχτές πόρτες 2016» της ΣΕΜΦΕ, επισκεφθείτε την ιστοσελίδα.