Διευθέτηση ωραρίου καθηγητών που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες

Σχετικά: Η με αριθμό 105221/Γ7/12-09-2012 εγκύκλιος ΥΠΑΙΘΠΑ / Διευθέτηση ωραρίου των καθηγητών κλάδου ΠΕ04, ΠΕ 12.10, ΠΕ12.08 και όσων διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες σε σχολεία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Σύμφωνα με το παραπάνω σχετικό, καθορίζουμε, όπως φαίνεται στον πίνακα που ακολουθεί, την ημέρα της εβδομάδας για την υποστηρικτική δράση που θα προσφέρει το ΕΚΦΕ στους καθηγητές του σχολείου σας, που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες, σε θέματα σχετικά με την πραγματοποίηση των εργαστηριακών δραστηριοτήτων.

Για την αποφυγή απώλειας διδακτικών ωρών και διατάραξης της ομαλής λειτουργίας του σχολείου, παρακαλούμε, να μεριμνήσετε κατά τη σύνταξη του ωρολογίου προγράμματος, οι καθηγητές που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες, να έχουν μάθημα μέχρι δύο (02) ώρες (πρώτες) την ημέρα που καθορίζεται για το σχολείο σας, ώστε να διευκολύνονται για να παρακολουθούν τις επιμορφωτικές – ενημερωτικές συναντήσεις που οργανώνει το ΕΚΦΕ.

Οι επιμορφωτικές – ενημερωτικές συναντήσεις στο χώρο του ΕΚΦΕ θα πραγματοποιούνται από 11:00 έως 13:30.

pinakas_orariou

Δείτε το πλήρες έγγραφο της ΔΙΔΕ Α Αθήνας.