Επιμορφωτικές – ενημερωτικές συναντήσεις εκπαιδευτικών που διδάσκουν τα μαθήματα Φυσικών Επιστημών

Θέμα: “Επιμορφωτικές-Ενημερωτικές συναντήσεις εκπαιδευτικών που διδάσκουν τα μαθήματα Φυσικών Επιστημών”

Έχουν καθορισθεί οι ημέρες της εβδομάδας για την υποστηρικτική δράση που θα προσφέρουν τα Εργαστηριακά Κέντρα Φυσικών Επιστημών (ΕΚΦΕ) στους εκπαιδευτικούς των σχολείων, που διδάσκουν Φυσικές Επιστήμες.

Μετά από την έγκριση από τον Προϊστάμενο του Τμήματος Επιστημονικής και Παιδαγωγικής Καθοδήγησης Δ/νσης Δ.Ε. Α? Αθήνας, καλούνται οι καθηγητές /καθηγήτριες που διδάσκουν τα μαθήματα Φυσικών Επιστημών στις Σχολικές Μονάδες σύμφωνα με τον πίνακα που ακολουθεί, σε επιμορφωτικές ? ενημερωτικές συναντήσεις με θέματα:

1. Προγραμματισμός διδακτέας ύλης, και
  2. Αξιολόγηση μαθητών.

Οι επιμορφωτικές – ενημερωτικές συναντήσεις πραγματοποιούνται στο χώρο του ΕΚΦΕ Αμπελοκήπων (2ο Πειραματικό ΓΕΛ Αθήνας, Π. Κυριακού 12, είσοδος από Φιλήμονος), από 11:00 έως 13:30.

Η συμμετοχή των εκπαιδευτικών είναι υποχρεωτική.

sxolikes

Δείτε το αναλυτικό έγγραφο, από τη ΔΙΔΕ Α Αθήνας.